3D Yazıcı Soru - Cevap

3D Baskı Sadece Plastikle Mi Olur?

Hayır. 3D baskı çok çeşitli malzemelerle yapılabilir. Kelimenin tam anlamıyla, pratik bir katı duruma sahip olduğu sürece hemen hemen her malzeme 3D olarak basılabilir. Örneğin, oksijen gibi gazlı bir malzeme de katı bir duruma sahip olabilir, ancak sadece çok düşük bir sıcaklıkta, bu da onu 3D baskı için kullanışsız ve anlamsız hale getirir. Çoğu masaüstü 3D yazıcı yalnızca termoplastik baskı yapabilir. Ancak bu 3D baskı filamentleri ahşap, metal ya da diğer malzemelerce zenginleştirilmiş olabilir. 3D Baskı makineleri seramik veya değerli metalleri de basabilir. Ve yapı endüstrisinde kullanılan beton veya kil saman karışımlarını bile işleyebilen 3D yazıcılar vardır.

3D Baskı Neyde İyidir?

Drone projeniz için bir çerçeveye, sadece bir kapı durdurucusuna veya herhangi başka bir şeye ihtiyacınız olursa, 3D yazdırabilirsiniz. 3D baskı basit fikirlerle hayatınızı kolaylaştırmakta iyidir. Kasım 2016 itibarıyla, kullanabilmeniz için 2 milyon 3D baskı dosyası bulunmaktadır. İşlerin endüstriyel tarafında, 3D baskı, sağlık hizmetlerinden otomotiv endüstrisine kadar farklı endüstrilerin daha önce hiç olmadığı kadar çok şey yapmalarını ve ürünlerin pazara çok daha hızlı getirilmelerini sağladı. 3D baskının üstün olduğu muhteşem bir alan tıp alanındadır. 3D baskılı doku, Özel yapım protezler laboratuvarlarda daha yaygın hale geliyor.

Yazıcı SD Görmüyor

Herkese merhabalar. Cura ile dilimleme yapıp sd karta kaydediyorum ama yazıcı görmüyor g.code olarak kaydediyor sorun nedir yardımcı olabilecek arkadaşımız var mı ? Şimdiden teşekkür ederim

3D baskı boyama

Merhaba arkadaşlar sizden bi konuda yardım isticem. Bu bastığımız figürleri boyamak için nasıl bi yol izlemem lazim nasil boya ve fırça gibi malzemeler kullanmam lazim bu konu hakkında öneri ve yardim istiyorum.

Extruder Set Tavsiye

3D printer için komple extruder set tavsiyeniz ne olur

Önce Sen Yaz İletişimimiz hiç kopmasın


Copyrights © 2017 3dedi.com Hakkımız varsa helal olsun.