3D Yazıcı Soru - Cevap

Ultimaker Cura

Yeni başlıyorum 3d yazıcı ile hem tasarım hem de baskı işlerine Ultimaker Cura 4.12.1 sürümünü indirdim uygulama açılıyor yazıcıyı seçiyorum onu da onaylıyor fakat örnek baskıları içeri atarken kendi kendine kapanıyor ne kadar yere baktıysam bu sorunla alakalı bir çözüm bulamadım win 10 içinde eski sürümü yükledim olmadı tekrar normal haline döndürdüm yine olmadı bari win 11 de olmaz belki dedim güncelleme yaptım yine olmadı bana yardımcı olabilirmisniz

3D Yazıcıda En Sık Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

3D yazıcılardaki en yaygın sorunlardan bazıları, 3D yazıcının kalitesiz kurulumundan veya kalitesinden kaynaklanıyor. Sorunlardan biri, PLA ve ABS gibi termoplastikler soğuduklarında hafifçe küçüldükleri için, baskıdan sonra veya baskı sırasında 3D baskılı bir nesnenin hızlı bir şekilde soğutulmasından kaynaklanan çarpıklıktır. Diğer bir tipik problem, birinci tabaka yapışmasıdır. Kullandığınız baskı yüzeyinin türüne bağlı olarak, ilk kat yapışmasını artırmak için yüzeye bir tutkal veya yapışma spreyi sürmek gerekebilir (ve saç spreyi konusunda dikkatli olun - yanıcıdır!). ABS, birinci katın baskı yüzeyine yapışması için ısıtmalı bir baskı yatağı gerektirir.

Benim İçin Kim Bir 3D Baskı Modeli Tasarlayabilir?

Bir 3D modelleme yazılımını (CAD yazılımı) nasıl kullanacağını bilen birini tanımıyorsanız, ör. mimarlar veya 3D tasarımcıları: Sitemiz ya da mail üzerinden bize ulaşarak tasarımcılarımızın yardımıyla aklınızdaki modeli tasarlatabilirsiniz.

3D Yazdırılabilir Modelleri Nasıl Oluştururum?

İlk olarak, 3D modeller, 3D modelleme yazılımı veya gerçek hayattaki nesneler taranılarak yapılabilir ve genellikle tarama cihazının üreticisi tarafından sağlanan özel yazılımla 3D model dosyalarına dönüştürülür. Ardından, 3D modellerin 3D yazdırılabilir model olabilmesi için 3D dilimleme programından geçirilmesi gerekir.

3D Baskıyı Kim İcat Etti?

3D Systems\'ın kurucu ortağı Charles (Chuck) Hull, bugün stereolitografi (SLA) olarak bilinen katı görüntüleme işlemini icat etti. Bu ilk ticari 3D baskı yöntemiydi. Bu fikri ilk olarak 1983 yılında masaüstü kaplamalarını sertleştirmek için UV ışığı kullanırken düşündü. 1986 yılında bu süreç için patent aldı. Bu arada, Charles Hull aynı zamanda en yaygın 3D baskı dosyası formatı olan .STL dosya formatını icat eden kişidir.

Önce Sen Yaz İletişimimiz hiç kopmasın






Copyrights © 2017 3dedi.com Hakkımız varsa helal olsun.