3 Boyutlu Modeli Yükle

3D Baskı Fiyatlarını

ÖĞREN, SİPARİŞİNİ VER
3D BASKI SANA GELSİN

Ücretsiz 3D Baskı Fiyat Teklifi Al!

3Dedi.com tek seferde onlarca firmadan en uygun 3D Baskı fiyat teklifleri almanı sağlar.

3D Baskı Detayları
3D Modelleri Yükle
STL YÜKLE
Maksimum: 10MB, Dosya Formatı: STL, Birden fazla dosya seçebilirsiniz.
Kişisel Bilgiler

3D Baskı

Türkiye'nin İlk ve Tek 3D Model Platformu aracılığı ile tek seferde 3D Baskı Hizmeti veren firmalardan teklif alın.

3D Baskı Hizmeti

3D Baskı günümüz teknolojisinde gelinmiş en ileri seviye üretim metotlarından birisidir. Bilgisayar ortamında çizilen bir 3 boyutlu modelin gerçek ürüne katmanlı üretim tekniğiyle dönüştürülmesine 3 boyutlu baskı denmektedir. Bu teknik ile karmaşık geometrili ürünler üretmek oldukça mümkündür. 3D Baskı teknolojisinin altında yatan bu katmanlı üretim tekniği son yıllarda büyük bir gelişme göstererek masaüstünde çalışabilecek makineler haline gelmiştir.

3D yazıcılar ile hızlı prototipleme yapabilirsiniz. 3D baskı hizmeti size düşük adetli ürün üretimi sağlar. Böylece gereksiz kalıp maliyetlerinden kurtulursunuz. Prototipinizi hem müşteri sunumlarında kullanabilir hem de kendinizi görmeniz için kullanabilirsiniz. 3 boyutlu baskı ile kişiye özel üretim yapıldığı için dilediğiniz gibi bir tasarım yapabilirsiniz.

3D yazıcılar; ürün tasarımı, tıp, mühendislik, mimarlık, medikal, otomotiv, aksesuar, kuyumculuk ve daha birçok sektörde kullanılıyor. 3D baskı için çeşitli 3d yazıcı modelleri ile pek çok malzeme ile üretim yapılabilmektedir.

 • 3D Baskı Hizmeti

  3D Baskı - Model İmalatı

 • 3D Baskı Hizmeti

  3D Baskı Parçalar

 • 3D Baskı Hizmeti

  3D Baskı Parçalar

 • 3D Baskı Hizmeti

  3D Baskı Robot Kol

 • 3D Baskı Hizmeti

  3D Baskı Motor Bloğu

 • 3D Baskı Hizmeti

  3D Baskı Parça

3D Baskı Fiyatı

3D baskı için fiyatlar modelin özelliklerine göre değişmektedir. Fiyatı etkileyen en önemli unsur modelin hacmi olmaktadır. Modelin hacminin yanı sıra parçanın yazıcıda ne kadar sürede üretildiği de önemli bir etken olmaktadır. Baskı kalitesi arttıkça süre uzamaktadır.

3D Baskı fiyatını etkileyen faktörler:

Baskı Yöntemi : 3D baskı alınacak modelin özelliklerine göre hangi teknikle üretileceğine karar verilir. FDM, SLA, SLS teknolojilerinin her birinin kendine özgü zorlukları ve maliyetleri bulunmaktadır.

Katman çözünürlüğü : 50 mikrondan 400 mikrona kadar farklı çözünürlüklerde baskı alınabilmektedir. 50 mikronda yapılan baskı daha uzun sürerken 400 mikronda yapılan baskı çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır.

Baskı Doluluğu : Baskı yapılacak parçanın doluluk oranıda fiyatı değiştirmektedir. Hem zaman olarak hem de hammadde tüketimi konusunda değişiklik yaptığı için parçanın doluluğu önemlidir. 3D Yazıcılar kullanılarak yapılan üretimlerde modelin iç doluluğu seçilebilmektedir. Bu katmanlı üretim tekniğinin en büyük avantajlarından biridir. Modeli %10 doluluktan %100 doluluğa kadar istediğiniz doluluk oranında ürettirebilirsiniz.

3D baskı için çoğunlukla ABS, PLA, Naylon ve Karbon fiber kullanılmaktadır. Bu filamentler arasından hangisini seçeceğinizi bilmiyorsanız bloğumuzda ki ilgili konuyu okuyabilirsiniz.

Önce Sen Yaz İletişimimiz hiç kopmasın


Copyrights © 2017 3dedi.com Hakkımız varsa helal olsun.

Yüklenme Süresi (S) : 0.015136