Nanohack: açık kaynaklı n95 maske (korona maske)

FİYAT TEKLİFLERİNİ GÖR

Nanohack: açık kaynaklı n95 maske (korona maske)
3D ÖNİZLEME

Nanohack: açık kaynaklı n95 maske (korona maske) Detayları

NANOHACK HAKKINDA
İnovasyonumuz bugünlerde en nadir üründen, ünlü ve kıt N95 maskelerinden ilham alıyor.
Temel olarak, bu ürünün küresel stokunda bir arıza var ve özellikle bu hastalıkla mücadele konusunda ön planda olan Sağlık personeli için temel bir gereklilik. Birçok ülkede yetkililer bu maskelerin (veya benzeri) toplu taşımada kullanılmasını tavsiye etmişlerdir. Bu maskeler, etkili olmasına rağmen, kısa bir yaşam döngüsü (yaklaşık 8 saat) gibi bazı problemlere sahiptir ve daha da ciddi bir problemi vardır. Solunum virüsleri, özellikle SARS-Cov-2 (COVID-19) farklı yüzeylerde 72 saate kadar yaşayabilir. Geleneksel bir maske kullandığımız için bu bir problemdir, günün sonunda burun ve ağzımızın milimetresi içinde sıkışmış yüksek bir viral / bakteriyel yüke sahip olacağız ve kendimizi bu tehlikeli mikroplara maruz bırakacağız. NanoHack Mask, havadaki partiküllerden koruma sağlamak ve hava yollarını kirleten sıvının yayılmasını önlemek amacıyla son çare cihazıdır. Yayınlanan veriler 1, NanoHack tarafından kullanılan filtrasyon materyallerinin (cerrahi maskelerde kullanılanla aynı polipropilen) 1 mikron mikroorganizmalar için% 96.4 ve 0.02 mikron mikroorganizmalar için% 89.5'lik bir filtreleme verimliliği elde ettiğini göstermiştir. Bu proje http://copper3d.com/ adresindeki ekip tarafından oluşturuldu. Henüz Thingiverse'de mevcut olmadığı için buraya yüklüyorum. Copper3D yüklerse, bunu nazikçe kaldıracağım.

AÇIK KAYNAK SOLUNUM MASKESİ
Antimikrobiyal / Antiviral
PLACTIVE® ile üretilmiş, yüksek kaliteli PLA ve patentli, bilimsel olarak onaylanmış ve oldukça etkili bir Nano-Bakır katkı maddesi ile geliştirilen yenilikçi bir Nano kompozit.

DÜZ DESEN
Dünyanın her yerine ve kırsal alanlara yapılan devasa sevkiyatlarla üretim ve nakliyeyi kolaylaştırın.

TERMOFORM ÖZELLİKLERİ
Herhangi bir yüzün anatomisinin doğru şeklini vermek için saç kurutma makinesi veya ılık su kullanımına izin vermek için 55º - 60º C'de.

Yeniden kullanılabilir ve geri dönüşümlü
Bu maskeyi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Tek kullanımlık cerrahi maskelerin ve N95 solunum cihazlarının artan kullanımı ekosistemde zararlı bir etkiye sahip olacaktır. Çevremizdeki bu zararlı etkiyi önlemek için NanoHack geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılacaktır.

MODÜLER FİLTRASYON SİSTEMİ
NanoHack, virüsleri etkisiz hale getirdiği kanıtlanmış bakır nanokompozit kullanılarak bir malzeme ile üretilen yeni bir modüler ince partikül filtrasyon sistemi içerecektir. Bu yeni filtrasyon sistemi, etkili bir ince partikül filtrasyonu sağlamak için farklı geometrilere sahip birkaç katman içerir. Ayrıca, bu sistem dokuma olmayan propilen, giysi, sünger veya tekstil gibi üçüncü taraf filtreleme malzemelerini barındırabilir.

FİLTRASYON VE HAVA GİRİŞİ KONTROLÜ
N95 solunum cihazlarının uzun süre kullanılmasının akciğer kapasitesini azalttığı gösterilmiştir. Bu tek kullanımlık maskeler hava girişinin veya partikül büyüklüğünün düzenlenmesine izin vermez. NanoHack, hava girişini ve partikül boyutunu etkili bir şekilde düzenleyebilen modüler bir filtrasyon diski içerir. Bu sistem, filtrasyon seviyesini azaltmak için üçüncü taraf filtrasyon dokuma olmayan propilen, giysiler, süngerler ve farklı tekstiller kullanılarak özelleştirilebilir.

YAZDIRMA AYARLARI
3D Baskı Özellikleri
Baskı spesifikasyonlarımız 0.000282 µm su moleküllerinin bile durdurulmasını sağlar. Genel olarak, önerdiğimiz minimum duvar kalınlığı 1,7 mm'dir. Bu minimum duvar kalınlığı üç ekstrüzyonun yan yana çift conta üretmesine neden olacaktır. Ayrıca dilimleyici ayarlarını ekstrüzyon üzerine ayarlamanızı öneririz. Baskı hızını azaltarak ve ekstrüzyon çarpanını artırarak. Dilimleme yazılımı için özel ayarlar aşağıdaki gibidir.

Katmanlar
- Katman yüksekliği: .2mm. - İlk katman yüksekliği: 0.25mm. - Perimetreler: 2. - Perimetreleri geçmekten kaçının: X. - Önce Sonsuz Perimetreler: X. - Başlangıç ​​ucu çakışması:% 140. - Birbiriyle çakışan çizgiler: X. - İnce duvarları genişletin: X. - Üst katı tabakalar: 9. - Alt katı tabakalar: 9. - Dolgu Dolgu yoğunluğu:% 100. - Dolgu türü: çizgiler. - Başlangıç ​​açısı: 0. - Dolgu örtüşmesi: 0.9mm. - İnce boşlukları doldurun: X. - Hız dolumu: 20 mm / sn. - Üst katı dolgu: 20mm / s. - Sal:% 100. - İç çevreler: 20mm / s. - Dış perimetreler: 20mm / s. - Destek malzemesi: 20mm / s. - Köprüler: 25mm / s. - Seyahat: 130 mm / sn. - İlk katman hızı: 20mm / s.

filaman
- PLACTIVETM: 1.75mm

Sıcaklıklar
- Ekstruder sıcaklığı: 233 ° C. - Ekstrüder silme sıcaklığı: 0 ° C.

geri çekme
- Hız: 70mm / s.

sıkma
- Ekstrüzyon çarpanı: 1.5. - İlk katman:% 160. - Dış çevre:% 160.

MONTAJ
- NanoHack'i saç kurutma makinesi veya sıcak su ile 55º-60º C'ye ısıtın. Dairesel kısım sağlam olmalıdır, bu yüzden deforme olmaması için daha kalındır. - Yumuşatırken, alt çenede bulunan burun kanatlarını ve ayar kanatlarını bir araya getirin. İsterseniz onları daha iyi düzeltmek için yapıştırabilirsiniz. - Tekrar ısıtın ve yüzünüze koyun

Bu modeli üretenler

Benzer Modeller

3Dedi Hüseyin Deniz Çakır
Hüseyin Deniz Çakır

FİYAT TEKLİFLERİNİ GÖR

Model Detayları

  • 3D Önizleme Mümkün
  • Beğen
    3
  • Fotoğraf Sayısı 5
  • İndirme Sayısı 46
3D Filament Çeşitleri yazısı
Türkiye İş İlanları

Önce Sen Yaz İletişimimiz hiç kopmasın


Copyrights © 2017 3dedi.com Hakkımız varsa helal olsun.